مقدمه

ماسک های صورت یکی از راه‌های سلامت پوست و زیبایی هستند که بسیار بین مردم محبوب شده‌اند. هزینه کم و در دسترس بودن و تاثیرات شگفت‌انگیز این ماسک‌ها باعث شده افرادی که به سلامت و زیبایی خود اهمیت می‌دهند روی به استفاده از این نوع ماسک‌ها بیاورند. با ما در این مطلب همراه باشید تا به شناختی کلی در مورد این ماسک‌ها و انواع آن‌ برسیم.

ماسک های صورت چیستند؟

 ماسک های صورت در واقع موادی هستند که روی پوست صورت قرار می‌گیرند و باعث می‌شوند که پوست صورت مواد مغذی موردنیاز و ویتامین‌های مورد نیاز خود را دریافت کند. این مسئله هم به سلامت پوست کمک می‌کند و هم در شادابی چهره نقش بسزایی دارد. البته برخی از این ماسک‌ها فقط برای زیبایی استفاده نمی‌شوند بلکه برخی از بیماری‌های پوستی را نیز می‌توانند درمان کنند. افرادی که دچار التهابات پوست صورت یا جوش و آکنه هستند می‌توانند از ماسک‌های صورت درمانی استفاده کنند و سلامت خود را دوباره به دست بیاورند.

انواع ماسک های صورت

ماسک‌های صورت دسته‌بندی‌های بسیار زیادی دارند. یکی از این نوع دسته‌بندی‌ها، دسته‌بندی بر اساس جنسیت افراد مصرف‌کننده است. از آنجایی که پوست آقایان و خانم‌ها با هم متفاوت است، ماسک‌های زیبایی آن‌ها نیز با هم متفاوت است.

دسته‌بندی دیگری که در زمینه ماسک های صورت انجام می‌شود، بر اساس شکل استفاده از آن‌ها است که معمولا به دو دسته کرمی و نقابی تقسیم می‌شوند. ماسک‌های کرمی را باید حین مصرف با دست به پوست صورت خود بمالید. ماسک‌های نقابی اما این کار را راحت کرده‌اند. این نوع ماسک‌ها مثل یک نقاب روی صورت شما قرار می‌گیرند و پس از مصرف می‌توانید آن‌ها را از صورت خود جدا کنید. برخی از این ماسک‌ها حتی بعد از مصرف نیاز به شست‌وشوی صورت نیز ندارند.

دسته‌بندی دیگر ماسک های صورت بر اساس وضعیت پوست مصرف کننده است. مثلا در ساخت ماسک‌هایی برای پوست‌های چرب، مواد خاصی استفاده می‌شود که چربی پوست را تنظیم کنند. همچین دسته دیگری از ماسک‌ها پراستفاده، ماسک‌های مناسب برای پوست خشک هستند. این ماسک‌ها عمل آبرسانی را از طریق منافذ پوستی انجام می‌دهند و رطوبت پوست را تنظیم می‌کنند.

مواد مصرف‌شده در ماسک‌های پوستی

در ساخت ماسک های صورت معمولا از مواد طبیعی و ارگانیک استفاده می‌شود و طیف وسیعی از گیاهان و مواد را می‌توانید از در ساخت ماسک‌های صورت استفاده کنید. از پر استفاده ترین این ماده‌ها می‌توان به عسل اشاره کرد. تخم‌مرغ نیز یکی دیگر از مواد محبوب برای تنظیم پروتئین پوست صورت است. همچین انواع گل‌های طبیعی و زردچوبه نیز کاربرد فراوانی در ساخت این ماسک‌ها دارند.

سخن پایانی

امیدواریم پس از خواندن این مطلب، اگر به سلامت خود اهمیت می‌دهید، حتما از ماسک های صورت استفاده کنید. این ماسک‌های طبیعی علاوه بر این که به چهره شما طراوت می‌بخشند، املاح طبیعی آن‌ها نیز می‌تواند در سلامت پوست شما کمک کند.

Post not found !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *