مقدمه

پزشکان حافظ سلامت مردمان هستند و به این خاطر، نباید فاصله‌ای بین آن‌ها و متقاضیان خدمات پزشکی ایجاد شود. از آنجا که جمعیت کشور ایران به طور مشخص افزایش یافته و دنیای مدرن آلودگی‌های مضاعف دارد، تعداد نیازمند سرویس‌های پزشکی نیز روز به روز ارتقا می‌یابد. به همین خاطر، می‌توان از ظرفیت‌های الکترونیکی موجود بهره گرفت و در کمترین زمان ممکن، ملاقات پزشک و بیمار را ممکن ساخت. اگر شما به طبابت مشغول باشید؛ به احتمال زیاد نه وقت امری جز مریض دیدن دارید نه حوصله‌ای برای انجام امور متفرقه مطب. به همین خاطر، توصیه می‌کنیم سامانه نوبت دهی خود را آنلاین کنید تا با کاستن از حواشی، روی امور پزشکی متمرکز باشید. در بندهای زیر، به طور مشخص 10 دلیل برای اینکه هر پزشک باید نوبت دهی آنلاین داشته باشد ارائه کرده‌ایم؛ با ما همراه باشید.

نوبت دهی آنلاینیک؛ رضایت بیمار، حسن شهرت

زمانی که شما به عنوان یک پزشک، علاوه بر کیفیت خدمات، نحوه دیدار و دریافت وقت را تسهیل سازید؛ بیماران خود را با رضایت از مطب بدرقه می‌کنید. توالی این کار یک طیف راضی از خدمات پزشکی ایجاد می‌کند و در طی زمان، سبب ارتقای حسن شهرت می‌شود. در نهایت اینکه، شما طیف ثابتی مراجع دارید و همین امر، به ارتقای جایگاه شغلی و درآمد منجر می‌گردد.

به بیان عامیانه، شما در بین مخاطبان خود افرادی وفادار و متعصب به خدمات پزشکی شخصی پدید می‌آورید.

دو؛ بیمار برای دیدن شما منتظر نمی‌ماند

در بسیاری موارد بیمار ناچار است یک بار برای دریافت وقت دکتر به مطب مراجعه کند و بار دیگر اصطلاحا ویزیت شود. ادامه این روند بیمار را به سایر مطب‌ها سوق می‌دهد و پس از مدتی، کار پزشک سخت خواهد بود. اما با ایجاد ساختار نوبت دهی آنلاین دکتر دیگر هیچ بیماری منتظر دریافت وقت نخواهد بود. او در پلتفرم پزشک مد نظر را انتخاب کرده و در زمان مشخص مراجعه می‌کند.

سه؛ پیگیری خودکار

به خصوص زمانی که نوبت‌ها با فواصل زمانی طولانی صادر می‌شوند؛ یک نفر منشی در مطب باید آغاز به یادآوری کند و حضور بیمار در زمان مشخص را کنترل کند. این مساله نه تنها نیروی انسانی حاضر در مطب را از کارهای روزمره عقب می‌اندازد، بلکه درصد بالایی خطا دارد. اما در سامانه‌های نوبت دهی آنلاین پیگیری حضور بیمار به شکل خودکار انجام شده و رصد عدم حضور به مراتب پایین‌تر است.

چهار؛ مدیریت زمان خود و پرسنل

در بسیاری از مطب‌ها، منشی در نقش دست راست دکتر ایفای نقش می‌کند. حال اگر سیستم نوبت دهی دستی یا سنتی را با سایت یا اپلیکیشن‌های نوبت دهی آنلاین تعویض کنیم، وقت نیروهای دفتر و منشی آزاد می‌شود و از این رو، پزشک می‌تواند با خیال راحت، کارهای بیشتری را به نیروهای خود منتقل کند.

پنج؛ نوبت دهی بیست و چهار ساعته

پیوستن به پلتفرم‌های اینترنتی به این معنی است که بیمار می‌تواند با یک کلیک، در هر ساعت از شبانه روز وقت پزشک دریافت کند. از این رو، فعالیت مطب شما تنها منوط به حضور پرسنل و ساعات اداری نخواهد بود. شما شبانه روزی وقت می‌دهید و به مرور در تاریخ‌های مشخص، مریض می‌بینید.

شش؛ نوبت‌دهی دکتر دکتر بورس است

نه تنها در فضای جهانی، که امروزه در ایران نیز بسیاری از پزشکان سامانه نوبت دهی آنلاین را به ساختار سنتی خود افزوده‌اند. در نتیجه، دکتری که به این ساختار روی خوش نشان نمی‌دهد، به مرور قافیه را به همکاران خود واگذار خواهد کرد. از این رو، بد نیست که با این نگاه نیز به نوبت‌دهی اینرنتی نگاه شود.

هفت؛ تسهیل روند مدیریتی

زمانی که یک دکتر نوبت خود را در ساختارهای آنلاین پر کند؛ در هر لحظه از شبانه روز، با نگاهی به پورتال خود قادر خواهد بود برنامه روز، هفته و ماه خود را مرور کند. این امر برای مدیریت فعالیت‌های روزانه فوق العاده است. زیرا در هر لحظه، امکان جابه‌جایی نوبت یا جلسات مقدور خواهد بود.

هشت؛ انجام امور مارکتینگ

فارغ از اینکه پزشکی به ذات کاری است خاص و دغدغه‌مند، اما پوسته بیرونی آن یک بیزینس است و نیاز به انجام تبلیغات، مارکتینگ، طرح و برنامه دارد. همانطور که در بالا به آن اشاره شد؛ کمتر پزشکی یافت می‌شود که مجال پرداختن به امور مذکور را داشته باشد. در نتیجه، چاره‌ای نیست جز استفاده از پلتفرم‌هایی که خودکار امور مارکتینگ و تبلیغاتی را پیش می‌برند. حضور در یک سامانه نوبت دهی آنلاین، دقیقا به همین معنا است و شما را قادر خواهد ساخت برند شخصی، درمانگاه یا بیمارستان خود را از یک کانال معتبر اصطلاحا پروموت کنید.

نه؛ کار با قالب‌های آنلاین ساده است

در بسیاری موارد دغدغه پزشکان این است که نوبت دهی اینترنتی سخت است و بسیاری بیماران توانایی دریافت وقت ویزیت از این کانال را نخواهند داشت. در این باره نیز جای هیچگونه نگرانی نیست. زیرا اولا قالب‌ها فوق العاده ساده و User friendly طراحی می‌شوند و دوما اینکه، بیمار می‌تواند شماره و آدرس مطب شما را آنلاین به دست آورد و از آنجا دوباره به شکل سنتی عمل نماید.

ده؛ عدم وابستگی به حضور همیشگی در مطب

زمانی که به صورت سنتی یا حتی از طریق یک کامپیوتر نوبت دهی آنلاین انجام می‌دهید؛ برای آگاهی از وضعیت وقت‌های صادر شده و بیمارانی که به شما مراجعه می‌کنند؛ حتما باید به مطب سربزنید و وضعیت را بررسی کنید. اما اگر این امر را به پلتفرم‌های یاد شده بسپارید، حتی با گوشی هوشمند خود نیز امکان بررسی وقت، جابه‌جایی یا کنسلی را خواهید داشت.

ابن سینا و وقت دهی آنلاین دکتر

ما در ابن سینا سایت و اپلیکیشن نوبت دهی آنلاین دکتر را به بهترین شکل، مطابق با نیازهای پزشک و بیمار آماده کرده‌ایم. امکان مدیریت نوبت، ساختار منظم تغییر یا کنسل کردن نوبت، پشتیبانی بیست و چهار ساعته، ارسال ایمیل و پیامک یادآوری، ایمنی سایبری فوق العاده بالا و جست و جوی هوشمندانه پزشک بر اساس سابقه، مطب و نوبت بخشی از امکانات ما به شمار می‌آیند.

شما با ابن سینا نه تنها کسب و کار خود را وضعیتی بهتر قرار می‌دهید؛ بلکه به افراد بیشتری از سراسر کشور امکان دریافت نوبت را اعطا می‌کنید. در صورتی که نسبت به ثبت نام مشتاقید اینجا را کلیک کنید و اگر سوال بیشتری درباره نحوه فعالیت وجود دارد، همین حالا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *