مقدمه

همه ما می‌دانیم که امروزه امکان نوبت دهی اینترنتی دکتر مهیا گشته است. اما درباره مزایا و معایب این شیوه دریافت نوبت کمتر سخن علمی به میان می‌آید. به همین خاطر، در ابن سینا بر آن شدیم تا مساله را به طور دقیق سبک و سنگین کنیم. از این رو، اگر در آینده نزدیک متقاضی خدمات پزشکی هستید؛ همراهی ما تا انتهای این نوشته خالی از لطف نخواهد بود.

نوبت دهی اینترنتی دکترچرا نوبت آنلاین دکتر

دلیل اصلی فراگیر شدن نوبت اینترنتی دکتر جلوگیری از تلف شدن وقت و مشکل بودن ارتباط پزشک و بیمار بوده است. در طرف دیگر ماجرا، برای پزشکان، انگیزه اصلی کاهش وابستگی به پرسنل مطب و تمرکز نیروها روی خدمات صرف پزشکی می‌باشد. به همین خاطر، امروزه هم بیمار و هم پزشک علاقه دارد سرویس را به شکل اینترنتی مدیریت کند.

مزایای دریافت نوبت دهی اینترنتی دکتر

در این قسمت به بعضی از مزایای دریافت آنلاین نوبت پزشک اشاره می‌کنیم:

رضایت کامل از خدمات

در هر کسب و کاری چه خریدار و چه فروشنده دوست دارند که معامله خود را به ساده و بی دردسرترین شکل ممکن انجام دهند. اگر به ذات پاک و انسان‌دوستانه پزشکی نیز نگاه نکنیم؛ در مقیاس کلان پزشک و بیمار باید بتوانند بدون موانع دست و پا گیر، هم را ملاقات کنند.

این امکان که متقاضی خدمات پزشکی بتواند نیمه شب گوشی خود را بیرون آورده و خدمات مد نظر را دریافت کند گامی است بلند در جهت افزایش رضایت. در سوی دیگر معادله، پزشک نیز منتفع خواهد بود؛ زیرا حتی در زمانی که مطب خود را بسته است؛ در حال صدور نوبت بوده است.

کاهش هزینه‌ها

کاهش هزینه نیز امری است که در پی ارتقای خدمات نوبت دهی اینترنتی دکتر روی می‌دهد. این مساله هم برای پزشک و هم برای بیمار صادق است. یک پزشک با تعداد پرسنل کمتری وقت‌های خود را ارائه می‌دهد و مطب را اداره می‌کند. یک بیمار نیز بدون نیاز به تماس تلفنی و مراجعه حضوری، وقت خود را از نزدیک‌ترین پزشک مد نظر دریافت کرده و با مراجعه خدمات مد نظر خود را دریافت می‌کند.

دامنه وسیع انتخاب برای بیمار، مارکتینگ و برندینگ برای پزشک

زمانی که نوبت دهی پزشک به صورت اینترنتی پیش رود؛ بیمار می‌تواند از بین گزینه‌هایی که دارد، بر اساس سوابق تحصیل، رزومه و برخورد با مخاطب، بهترین گزینه را انتخاب کند. اما این مساله در مراجعه سنتی وجود ندارد و بیمار تنها پزشکی که حضور داشته باشد، نزدیک منزل باشد، وقت بدهد و غیره را برمی‌گزیند.

برای پزشک نیز حضور در فضای مجازی و دریافت نظر مثبت به معنی ارتقای نام شخصی، کسب اعتبار و پذیرایی از طیف گسترده‌ای از بیماران تمام می‌شود. با این تفاسیر می‌توان اینگونه جمع‌بندی کرد که دریافت و ارائه نوبت اینترنتی، برای پزشک به معنی برندینگ است و برای بیمار به معنی انتخاب وسیع بین بهترین و کارکشته‌ترین متخصصان.

دریافت / ارائه وقت در زمان دلخواه

در سامانه‌هایی نظیر نوبت دهی اینترنتی دکتر ابن سینا، شما می‌توانید به سادگی یک روز در بین روزهای خالی ماه انتخاب کنید. این اتفاق به دلایل زیادی در مطب و تماس تلفنی روی نخواهد داد. یکی از مهم‌ترین دلایل، خطای انسانی یا ناهماهنگی پرسنل مطب، بیمارستان یا درمانگاه است. به عنوان مثال شاید شما از حالا بدانید که شنبه هفته آینده می‌توانید به پزشک مراجعه کنید؛ اما منشی از وقت دکتر در آن روز آگاه نباشد.

اما اگر همین شرایط به صورت مکتوب در فضای مجازی وجود داشته باشد و پزشک پیش از همه وقت خود را اعلام کرده باشد؛ مشکلی پیش نخواهد آمد.

رویکردی مدرن

از تمامی موارد بالا که چشم بپوشیم، دریافت اینترنتی وقت یک رویکرد مدرن و رو به جلو است. به بیان دیگر، زمانه عوض شده، اکثریت قریب به اتفاق طبیبان در سراسر دنیا به این شکل خدمات خود را عرضه می‌کنند و در سوی دیگر، افراد کم کم به این امر عادت کرده‌اند که هر سرویسی را به شکل آنلاین دریافت کنند. در نتیجه، دربرابر این سیل توان ایستادن نیست و باید خود را با آن منطبق سازیم.

معایب دریافت نوبت اینترنتی دکتر

علی رغم تمام خوبی‌ها، دریافت اینترنتی نوبت پزشک دو نقطه ضعف نیز دارد. در قسمت زیر به آن‌ها اشاره کرده‌ایم.

عدم وجود تمامی پزشکان

این مشکل برای افرادی روی می‌دهد که نام پزشکی خاص را در ذهن دارند؛ به یکی از پلتفرم‌های ارائه نوبت پزشک مراجعه می‌کنند و دکتر مد نظر را نمی‌یابند. دلیل این امر ساده است؛ برخی پزشکان هنوز نسبت به ارائه خدمات نوبت دهی اینترنتی دکتر اقدام نکرده‌اند و زیاد روی می‌دهد که فرد نتواند طبیب ویژه‌ای که در نظر گرفته را بین نام‌های سامانه‌های اینترنتی بیابد.

وابستگی به اینترنت

تنها افرادی می‌توانند از سایت یا اپلیکیشن‌های نوبت دهی آنلاین استفاده کنند که به اینترنت دسترسی داشته باشند. این امر به خصوص در برخی نقاط محروم ایران مساله مهمی است که باید به آن توجه ویژه داشت. از این رو همواره توصیه می‌شود پزشکان علاوه بر استفاده از ظرفیت فضای مجازی، همواره نوبت دهی سنتی خود را نیز پیش ببرند و از طریق تلفن نیز مریض پذیرش کنند.

اپلیکیشن ابن سینا و نوبت دهی آنلاین دکتر

ما در ابن سینا به شکل حرفه‌ای به نوبت دهی اینترنتی دکتر وارد شده‌ایم و سعی بر این داریم خدمات سطح بالا پزشکی را به طور گسترده در اختیار همگان قرار دهیم. همان طور که قابل مشاهده است؛ نام‌هایی که در ابن سینا مشاهده می‌شود؛ همه از بزرگان حوزه فعالیت خود هستند و طی سالیان دراز، قدرت و تعهد خویش را به اثبات رسانیده‌اند. در نتیجه، با خیال راحت نام پزشک مد نظر خود را جست و جو کنید؛ از او وقت گرفته و نسبت به حضور اقدام فرمایید.

در این میان، هر وقت نیاز به مشاوره یا صحبت کلامی بود؛ با کارشناسان ما تماس بگیرید؛ ما مشتاقانه انتظار میزبانی از صدای گرمتان را می‌کشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *