مقدمه

در دنیایی که تحرک به دلیل وجود وسایل و ماشین‌های حرکتی کم‌شده است، چاقی و اضافه‌وزن یکی از بزرگترین و رایج‌ترین مشکلات مربوط به سلامت است. افراد زیادی برنامه‌های سخت رژیمی و ورزشی را اجرا می‌کنند تا چربی‌های خود را بسوزانند ولی پس از دوره‌ای کوتاه به علت استفاده از یک عادت غذایی بد، دوباره دچار چاقی و اضافه وزن خواهند شد. این افراد هنوز به نقش عادت غذایی در تناسب اندام پی نبرده‌اند.

بسیاری از رژیم‌های غذایی نمی‌توانند انرژی موردنیاز بدن را تامین کنند و موجب ایجاد خستگی، پایین آمدن کاریی و به خطر افتادن سلامت می‌شود. راه درست تناسب اندام، استفاده از عادت غذایی درست است. اگر عادت غذایی یک شخص مناسب با اصول تناسب اندام و سلامت باشد، هرگز نیازمند تحمل زحمت و هزینه برای رسیدن به سلامت و وزن ایده‌آل نخواهد بود. در این مطلب با ما همراه باشید تا مروری بر اهمیت عادت غذایی بیندازیم تا بتوانیم راه رسیدن به تناسب اندام خود را هموار کنیم.

عادت غذایی چیست

عادت غذایی مثل بسیاری از مفاهیم دیگر حوزه سلامت، تعاریف متفاوتی دارد. یکی از تعاریف مرسوم این است که عادت غذایی به مجموعه عادت‌ها و علایق یک فرد در مورد روش استفاده از تعداد خاصی از مواد غذایی و نوع آن‌ها گفته می‌شود. بدن مانند هر سیستمی نیازمند سوخت خاصی برای حرکت است و اگر این سوخت به شکل درست و به میزان درست و در لحظه درست به بدن وارد نشود، خطرات جدی برای سلامت شخص به دنبال دارد. در ادامه به بررسی دقیق‌تر اهمیت عادت غذایی در تناسب اندام خواهیم پرداخت.

تفاوت عادت غذایی با رژیم

 افراد بسیاری هستند که تصور می‌کنند عادت غذایی همان رژیم لاغری است ولی چنین تصوری جای بحث دارد. اگر چه رژیم لاغری می‌تواند نوعی عادت غذایی باشد ولی به صورت کلی افرادی که از رژیم برای لاغری استفاده نمی‌کنند نیز از عادت غذایی خاصی برخوردار هستند و عادت غذایی در تناسب اندام آن‌ها نقش بسزایی دارد.

یکی دیگر از مواردی که تفاوت عادت غذایی با یک رژیم غذایی را نشان می‌دهد این است که در رژیم غذایی تنها به طیف خاصی از مواد غذایی اشاره می‌شود ولی در عادت غذایی، به مسائلی مثل نحوه جویدن یا ساعت مصرف غذا نیز اشاره می‌شود.

نکاتی در مورد نقش عادت غذایی در تناسب اندام

نکات زیادی وجود دارد که متخصصان سلامت و تغذیه در مورد عادت غذایی ذکر کرده‌اند و استفاده از آن‌ها موجب تناسب اندام می‌شود. در زیر به برخی از این موارد اشاره خواهیم کرد.

سبزیجات را در سبد غذایی خود جای دهید

چیزی که باعث مصرف غذای زیاد و چاقی می‌شود، پرخوری است و برای حل این مشکل باید اشتهای خود را کم کنید. سبزیجات حاوی موادی مانند فیبر هستند که باعث کاهش اشتها می‌شوند. برخی از سبزیجات نیز سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهند. گفته می‌شود مصرف این مواد به صورت مداوم باعث می‌شود این عادت غذایی در تناسب اندام شما تاثیر زیادی داشته باشد و افزایش وزن شما را به میزان نصف کاهش بدهد. البته همان طور که حذف سبزیجات از سبد غذایی باعث افزایش اشتها، وزن و به خطر افتادن سلامت می‌شود، مصرف زیاد سبزیجات و کنار گذاشتن تمامی مواد غذایی به خاطر سبزیجات به سلامت بدن شما در دراز مدت آسیب می‌زند. نعناع، اسفناج، فلفل و هویج از جمله مواردی هستند که می‌توانید در سبد غذایی خود جای دهید.

عادت غذایی در تناسب اندامصبحانه را نادیده نگیرید

افراد زیادی هستند که کار را بهانه‌ای برای نخوردن صبحانه می‌کنند. حتی اگر اشتهای خوردن صبحانه در شما وجود ندارد، حتما این وعده غذایی را در برنامه خود قرار بدهید. اولین تاثیری که صبحانه روی نقش عادت غذایی در تناسب اندام می‌گذارد این است که از پرخوری در وعده نهار جلوگیری می‌کند. این وعده غذایی متابولیسم بدن را تنظیم می‌کند و باعث می‌شود که بافت‌های بدن از حالت استراحت خارج شوند و سوخت و ساز خود را آغاز کنند که این مسئله به روند چربی‌سوزی کمک زیادی می‌کند.

آب زیاد بخورید

مصرف آب زیاد باعث می‌شود که انتقال مواد غذایی که به انرژی تبدیل خواهند شد، در بدن به سرعت انجام شود. در صورتی که آب مصرفی شما در روز کم باشد، عملکرد ماهیچه‌ها سخت‌تر می‌شود و به صورت کلی باعث خواهد شد که سریع احساس خستگی و بی‌حالی کنید و این مسئله را ناشی از خوردن غذای کم بدانید. واکنش اشتباه بعدی هم احتمالا تصور افزایش اشتها و پرخوری است. آب از مهم‌ترین دلایلی است که تاثیری غیرمستقیم روی نقش عادت غذایی در تناسب اندام دارد ولی نقش آن کم نیست.

مصرف فست‌فود را کاهش دهید

  تقریبا همه افراد می‌دانند که فست‌فود‌ها دارای مقدار زیادی از چربی ترانس و اشباع‌شده هستند. افزایش چربی بدن فقط یکی از مواردی است که می‌توان به عنوان مضرات این نوع غذا از آن‌ها نام برد. افزایش قند، سدیم، کربن‌هیدرات و چندین و چند ماده دیگر که برای سلامتی مضر هستند از دیگر اثرات این مواد غذایی است.

 بسیاری از متخصصان تغذیه اعلام می‌کنند که بهتر است استفاده زیاد از مواد سرخ‌کردنی را به طور کامل کنار بگذارید و روی به استفاده از غذاهای آبپز بیاورید چرا که این عادت غذایی در تناسب اندام نقش بسیار مفیدی دارد.

سخن پایانی

عادت غذایی مهم‌ترین عامل افزایش یا کاهش وزن است و در صورتی که به شکل جدی به آن نگاه نکنید، سلامت خود را به خطر انداخته‌اید و گرفتن رژیم‌های سخت غذایی و یا ورزش فراوان و عمل‌های جراحی تاثیر بلندمدتی در وزن شما نخواهد داشت.

در این مطلب نگاهی به نقش و اهمیت عادات غذایی برای تناسب اندام انداختیم و برخی از نکات مهم را مرور کردیم. مجموعه نکاتی که در مورد انتخاب یک عادت غذایی مناسب وجود دارد بسیار زیاد هستند و رعایت هر کدام از آن‌ها یک قدم بزرگ برای تناسب اندام است. تناسب اندام نه تنها به سلامت بدن شما و جلوگیری از بیماری‌هایی مانند سکته قلبی، تنگی نفس و غیره جلوگیری می‌کند، بلکه تاثیر مثبتی در ظاهر شما و افزایش اعتماد به نفس در شما خواهد داشت و این مزایا فقط با انتخاب یک عادت غذایی مناسب امکان‌پذیر است.

مقدمه

طب سنتی امروزه یکی از جذاب‌ترین بخش‌های دنیای پزشکی محسوب می‌شود چرا که درمان در آن با تاریخ، فرهنگ و بسیاری از مسائل جذاب دیگرگره خورده است. پزشکان زیادی در سراسر جهان تخصص خود را در این حوزه می‌گذرانند تا از سنت دیرینه کشور خود و مواد موجود در محیط طبیعی آن برای درمان استفاده کنند. این نوع طب انواع مختلفی دارد و در کشورهای زیادی مثل هند، چین، ایران و کشورهای آفریقایی ریشه دارد. بررسی‌ها نشان می‌دهد که این روش درمان اگرچه برای تمام بیماری‌ها قابل اجرا نیست ولی برای برخی از بیماری‌ها بسیار مفیدتر و کم‌هزینه‌تر از درمان با داروهای صنعتی است. با ما همراه باشید تا نگاهی به این نوع طب و تاثیر گیاهان دارویی در طب سنتی بیاندازیم.گیاهان دارویی در طب سنتی – نگاهی به مهم‌ترین گیاهان درمانی

طب سنتی

طب سنتی به مجموعه روش‌های درمانی گفته می‌شود که در آن درمان بدون نیاز به تجهیزات پزشکی و داروهای صنعتی انجام می‌شود و بیمار توسط روش‌های سنتی راجی میان فرهنگ‌های مختلف و با مواد غذایی و گیاهان دارویی درمان می‌شود. طب سنتی با پیشرفت علم پزشکی، وارد چرخه درمان بیماران شده است و تعداد بسیار زیادی از بیماران روزانه از این نوع طب استفاده می‌کنند. از مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع طب، کم‌هزینه بودن، سرعت در درمان، کاهش میزان درد در بیمار و در دسترس بودن داروها است. یکی از مهم‌ترین موادی که در طب سنتی به عنوان دارو از آن استفاده می‌شود، گیاهان دارویی است. تاثیر گیاهان دارویی در طب چنان زیاد است که بخش اعظم داروهای این نوع طب را شامل می‌شود.

گیاهان دارویی در طب سنتی

در ایران گیاهان زیادی یافت می‌شود که پزشکان از آن‌ها در درمان طب سنتی استفاده می‌کنند. در زیر نگاهی به خواص این گیاهان دارویی در طب سنتی می‌اندازیم.

بابونه

یکی از مهم‌ترین گیاهانی که در طب سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، گل بابونه است. در آثار پزشکان سنتی در ایران از خواص بسیار زیاد این گیاه نام برده شده و امروزه از آن برای تهیه دارو استفاده می‌شود. این گیاه تقریبا در همه جای کره زمین به راحتی یافت می‌شود. از مهم‌ترین خواص این گیاه، تاثیر آن بر آرامش اعصاب است. پزشکان معمولا بابونه خرد شده در تهیه داروهای ضد افسردگی استفاده می‌کنند چرا که مصرف آن باعث ایجاد حس شادابی در بیماران می‌شود. این گیاه را به صورت دمنوش نیز می‌توانید مصرف کنید.

رازیانه

یکی از گیاهان دارویی که نقش پررنگی در پزشکی ایرانی دارد، رازیانه است. رازیانه حاوی آنتی اکسیدان، ویتامین B و C است. رازیانه در سلامت قسمت‌های مهم بدن تاثیر دارد ولی مهم‌ترین تاثیر آن برای بانوان باردار است چرا که ویتامین B مورد نیاز بدن آن‌ها را تامین می‌کند.

نعناع

این گیاه نه تنها در ایران بلکه در طب سنتی کشورهایی مثل چین نیز نقش بسزایی ایفا می‌کند. این گیاه سبزرنگ در داروهای زیادی استفاده می‌شود. اگر می‌خواهید از تاثیر این نوع از گیاهان دارویی در طب سنتی باخبر شوید باید گفت که نعناع مهم‌ترین گیاه مصرفی در ساخت داروهای مربوط به مشکلات معده است. قدرت اعجاب انگیر این دارو در تسهیل فرآیند هضم غذا و دفع مواد مضر، این گیاه را بین پزشکان طب سنتی بسیار محبوب کرده است. از این گیاه در ساخت داروهایی درمان کننده مشکلات تنفسی نیز گهگاه استفاده می‌شود.

پونه

پونه نیز یکی از گیاهان دارویی محبوب در این نوع طب محسوب می‌شود که حتی در کشورهای اروپایی و آمریکا نیز در طب سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مواد موجود در پونه، باعث تصفیه خون می‌شوند. به همین خاطر از این گیاه در ساخت داروهایی که مربوط به بیماری‌های خون است استفاده می‌شود. تاثیر این گیاه بر تصفیه خون باعث می‌شود که این گیاه در بیماری‌هایی مفصلی و رماتیسم نیز نقشی حیاتی بازی کند و پزشکان زیادی علاقمند به مصرف آن در ساخت داروهای طب سنتی باشند. یکی دیگر از مصارف این گیاه، درمان تب است.

جینسینگ

 جینسینگ اگرچه جزو گیاهانی نیست که در ایران به وفور یافت شود اما تهیه آن چندان سخت نیست. خاستگاه این گیاه کشور چین است ولی پزشکان زیادی در ایران از آن در مصرف بیماری‌های مختلف استفاده می‌کنند. استفاده اصلی جینسینگ، درمان سردمزاجی جنسی و تنظیم دوره قاعدگی بانوان است. این گیاه هم برای بانوان هم برای آقایان در بیماری‌های جنسی تجویز می‌شود و علاوه بر این، برای تنظیم چربی پوست نیز از شکل‌های مختلف ریشه گوشتی این گیاه استفاده می‌شود.

سخن پایانی

در این مطلب نگاهی به برخی از مهم‌ترین گیاهان دارویی در طب سنتی انداختیم. تاثیر بسیار زیاد این گیاهان در فرآیند درمان به این معنا نیست که می‌توانید آن‌ها را خودسرانه مصرف کنید چرا که فرآیند درمان، فرآیندی پیچیده است و در اکثر مواقع پزشک این مواد را با ترکیبات دیگری همراه می‌کند تا دارویی گیاهی بسازد. مصرف خودسرانه و شدید برخی از آن‌ها ممکن است سلامت شما را تهدید کند. اگر می‌خواهید فرآیند درمان با طب سنتی را آغاز کنید، حتما به پزشکی متخصص در زمینه طب سنتی مراجعه کنید و از  قدرت اعجاب انگیز این گیاهان بهره‌مند شوید.

مقدمه

نوبت دهی آنلاین دکتر یکی از محبوب‌ترین سرویس‌هایی است که به لطف پیشرفت‌های دیجیتال در اختیار انسان مدرن قرار گرفته‌است. از آنجا که امروزه همه به نوعی یک وسیله هوشمند متصل به اینترنت دارند (از گوشی گرفته تا تبلت و کامپیوتر)، دیگر نیازی نیست برای دریافت خدمات، به طور فیزیکی یا حتی تلفنی با مرجع مد نظر خود ارتباط بگیریم؛ گستره‌ی این امر به دنیای پزشکی نیز توسعه یافته و من و شما می‌توانیم به سادگی هرچه تمام‌تر، در هر لحظه از شبانه روز پزشک مد نظر خود را یافته، از او وقت بگیریم و درمان‌های پزشکی را دریافت کنیم. در سطرهای کوتاه پیش رو کمی دقیق‌تر مساله دریافت وقت آنلاین دکتر را زیر ذره بین قرار می‌دهیم و مزایای این کار را برمی‌شماریم.

وقت آنلاین دکترچرا گرفتن وقت آنلاین دکتر محبوب شد؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم مساله آنلاین شدن خدمات تنها مختص صنعت پزشکی نیست؛ اما رواج آن در این حوزه بیش از سایرین بوده است. دلیل این امر ریشه در ذات خدمات پزشکی دارد. به طور کلی، وقت تمامی پزشک‌ها پر است و یافتن نوبت کاری است دشوار. اما زمانی که این پروسه آنلاین شود و بیمار یا متقاضی بتواند بدون صحبت یا حضور در محلی خاص از پزشک مد نظر خود وقت دریافت کند؛ گرهی بزرگ از کار باز شده است. به همین دلیل است که نوبت دهی آنلاین دکتر سرویسی است محبوب و پرمتقاضی.

مزایای مشخص دریافت وقت آنلاین دکتر

به خصوص در صورتی که نیاز است در آینده‌ای نزدیک پزشک شما را ویزیت کند و هنوز به دریافت نوبت اینترنتی اعتقاد بالایی ندارید؛ نگاهی گذرا به بندهای زیر خالی از لطف نیست.

یک؛ سادگی و سرعت بالا

با استفاده از پلتفرم‌های دریافت وقت دکتر، کافی است با یک گوشی به اینترنت متصل شد؛ در محدوده مورد نظر به دنبال پزشک گشت و وقت خالی را رزرو کرد. به همین سادگی. حال سرعت و سادگی این امر را با شیوه سنتی مراجعه به مطب‌های مختلف یا دریافت وقت تلفنی مقایسه کنید.

دو؛ موزیک یا پیام تبلیغاتی گوش نمی‌دهید

حتما شما هم تا به حال برای پیگیری وقت خود با مطب پزشک یا پذیرش درمانگاهی خاص تماس گرفته‌اید. آیا در تجربه شما بدون فوت وقت، اشغالی خط، گوش دادن به موزیک و اموری از این دست کار پیش رفته است؟ پرواضح است که پاسخ اکثریت به جز موارد استثنا منفی است. اما در نوبت دهی اینترنتی دکتر هیچگاه با مشکلاتی از این دست مواجه نخواهیم بود.

سه؛ زمان اداری معنی ندارد

زیاد پیش می‌آید که شما نام و نشان، آدرس مطب یا شماره یک دکتر را دریافت می‌کنید اما به دلیل مشغله جز در ساعات غیراداری امکان پیگیری یا دریافت وقت از او را ندارید. اما با اپلیکیشن‌هایی نظیر ابن سینا، کافی است نام پزشک مورد نظر را جست و جو کرده و در زمان‌های خالی، وقت آنلاین دکتر موردنظر خود را ثبت کنید. این امر تعطیلی ندارد و در هر ساعت از شبانه روز نوبت دهی در جریان خواهد بود.

چهار؛ حق انتخاب بالا

فرض کنیم که نیاز شما به دیدار یک پزشک ضروری نباشد. در این شرایط، جست و جو بین انبوه پزشکان متخصص، مشاهده رزومه آن‌ها، نگاهی به سابقه تحصیلات و مطالعه نظرات سایر مراجعان می‌تواند کمکی شایان در راه انتخاب بهترین پزشک مد نظر باشد. یکی از مزایای کار با ابن سینا و اپلیکیشن‌های مشابه نظیر دکتر دکتر همین است. ما فهرستی تخصصی از بهترین اطبا ایران دراختیار داریم و آن را بدون دریافت هزینه به مخاطبان خود نمایش می‌دهیم.

پنج؛ محدودیت مکانی وجود ندارد

هرچند که پیش از این به عدم وجود محدودیت زمانی اشاره کردیم؛ اما جای دارد به مساله محدودیت مکانی نیز توجه داشته باشیم. با اپلیکیشین رزرو وقت آنلاین دکتر شما نباید در محل خاصی حاضر باشید؛ در قطار، هواپیما، پیش از خواب یا هر محل دیگری امکان دریافت وقت وجود خواهد داشت.

شش؛ تجربه‌ای بهتر

اینکه افراد متقاضی دریافت خدمات پزشکی نوبت خود را از مراجع اینترنتی دریافت کنند؛ یعنی با پزشکانی کار می‌کنند که نیروهای مطب آن‌ها وقت آزادتری برای ارائه سرویس دارند. این امر یعنی، علاوه بر کاهش مشکلات در زمان دریافت وقت، ما سراغ پزشکانی رفته‌ایم که امکانات درمانی بهتری دراختیار مراجعین قرار می‌دهند. به بیان دقیق، با این تدبیر تجربه ما از حضور در مطب بهینه شده و خاطره تلخ بیماری کمی تعدیل می‌شود.

جمع‌بندی و کلام آخر

در مطالب بالا گوشه‌ای از مزایای دریافت وقت آنلاین دکتر را تشریح کردیم. در انتها باید گوشزد کنیم که ما در مجموعه ابن سینا می‌کوشیم بهترین و کارکشته‌ترین پزشکان ایران را شناسایی و خدمات آن‌ها را از کانال سایت و اپلیکیشن خود ارائه دهیم. در صورتی که برای دریافت خدمات نیاز به اطلاعات بیشتری دارید یا اینکه سوالی درباره سرویس‌های سایت ذهن شما را به خود مشغول کرده است؛ درنگ نکرده و همین حالا با ما ارتباط بگیرید؛ همه اعضای تیم ابن سینا مشتاقانه میزبان صدای گرمتان هستند.

مقدمه

طبق آمار وزارت ارتباطات، در حال حاضر چیزی در حدود 40 میلیون مخاطب اینترنت داریم که از این میان 28 میلیون آن‌ها به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند. این یعنی درصد بالایی از مردم توانایی دارند برخوردهای فیزیکی و حضوری را به حداقل رسانده و خدمات مد نظر خود را مجازی دریافت کنند. این مساله در امور و خدمات پزشکی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و دریافت وقت اینترنتی دکتر را تسهیل کرده است. ضرورت امر مذکور را در سطرهای پیش رو به طور تخصصی تشریح کرده و زیر ذره بین قرار داده‌ایم.

وقت اینترنتی دکتر چرا دریافت وقت اینترنتی دکتر مهم است؟

زمانی که با بیمار یا متقاضیان دریافت خدمات پزشکی هم‌کلام می‌شویم؛ گلایه آن‌ها تقریبا مشترک و ثابت است. همه از رفتار بعضا نامناسب نیروی انسانی و مشکلات دریافت وقت گلایه دارند. در بسیاری موارد بیمار یا نمی‌تواند از پزشک مد نظر خود وقت ویزیت دریافت کند یا اینکه زمان اعلام شده تمامی برنامه‌های شخصی و کاری او را به هم می‌ریزد.

از این رو، دنبال کردن ساختاری که بتواند پزشک را به بیمار متصل ساخته و دلمشغولی‌های او را به حداقل برساند، نه تنها امری است مطلوب، بلکه ضرورتی است اخلاقی. با این مقدمه، حالا می‌توانیم کمی دقیق‌تر به مساله بپردازیم و جنبه‌های فنی کار را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مزایای دریافت وقت اینترنتی دکتر

دریافت نوبت آنلاین پزشک مزایای فراوانی دارد که در این قسمت فهرست‌وار به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

دریافت وقت در هر ساعت از شبانه روز

این ویژگی یک بازی برد-برد برای پزشک و بیمار است. پزشک در روزهایی که خود و پرسنل در مطب حاضر نیستند هم نوبت دهی دارد و بیمار نیز می‌تواند در هر ساعت از شبانه روز، گوشی همراه خود را بیرون آورده، به اینترنت متصل کند و از پزشک مد نظر وقت دریافت کند.

یافتن پزشک دلخواه

در بسیاری موارد ما در یک ساختمان، درمانگاه، خیابان یا بیمارستان به دنبال پزشک مورد اطمینان و کارکشته می‌گردیم. این در حالی است که اپلیکیشن‌های دریافت نوبت اینترنتی ما را قادر می‌سازند به پزشکان سراسر ایران دسترسی داشته باشیم؛ سابقه تحصیلاتی آن‌ها را مشاهده کنیم و بر اساس رفتاری که با مراجعین خود دارند؛ بهترین را انتخاب کنیم. در این میان امکان اعمال ممیزی‌های جغرافیایی و محلی نیز وجود خواهد داشت. به عنوان مثال شما نزدیک‌ترین مطب به محل کار را انتخاب کرده و در همانجا نسبت به دریافت وقت اینترنتی دکتر اقدام می‌کنید.

پرداخت آنلاین

مساله پرداخت آنلاین نیز امری است که برای هر دو طرف سود دارد. هم پزشک میزان حق ویزیت خود را در لحظه دریافت کرده است هم بیمار پس از رزرو اطمینان دارد به واسطه مبلغ پرداختی به طور حتم با پزشک ملاقات خواهد داشت. این در حالی است که در زمان دریافت وقت تلفنی یا سنتی فراوان پیش می‌آید که نوبت بیمار جابه‌جا شود (زیرا یک تماس تلفنی تا زمانی که در ازایش پرداخت صورت نگیرد الزامی برای مطب ایجاد نمی‌کند).

دریافت خدمات بهتر از پرسنل

زمانی که منشی و پرسنل بیمارستان یا مطب همه در فکر سر و سامان دادن به نوبت دکتر باشند؛ ناخودآگاه کیفیت برخورد با بیمار یا سرویس‌دهی کاهش می‌یابد. این یعنی هم پزشک و هم بیمار زمانی که روند گرفتن وقت اینترنتی دکتر را پیش ببرند، به صورت طبیعی سطح کیفی خدمات را ارتقا خواهند داد.

ایجاد یک رابطه وفادارانه و پایدار

هرچند که آدمیان به طور پیوسته با پزشکان ارتباط ندارند؛ اما همان یک یا دوبار در طول عمر، به قدری جدی است که فرد ترجیح می‌دهد پزشک مورد نظر خود را به صورت دقیق بشناسد و چه بهتر اینکه سراغ یک نفر را بگیرد. جست و جوی اینترنتی، دریافت وقت آنلاین دکتر و تجربه خدمات مناسب و با کیفیت پزشکی مطلبی است که بین پزشک و بیمار یک رابطه وفادارانه و پایدار پدید می‌آورد.

پیگیری آنلاین بدون نیاز به تماس و حضور

همه ما شرایطی را تجربه کرده‌ایم که پزشک یا خودِ ما در موعد مشخص امکان حضور نداشته‌ایم و ناچار برای تماس و هماهنگی اقدام کرده‌ایم. این امر مطلب مهمی است و در بسیاری موارد وقت، سرمایه ریالی و اعتبار فرد را خدشه دار می‌کند. اما سایت و اپلیکیشن‌های نوبت دهی آنلاین دکتر چالش‌های اینچنینی را از بین برده و همه پیگیری‌ها را بدون نیاز به تماس و حضور ممکن می‌سازد. به بیان دقیق، تغییر نوبت، پیگیری نوبت و اموری از این دست همه در پلفترم‌های اینترنتی مقدور است.

خدمات گرفتن وقت اینترنتی دکتر و ابن سینا

ما در مجموعه ابن سینا ساختاری برای ارتباط پیوسته پزشک و بیمار فراهم آورده‌ایم. به بیان دقیق، کار ما شناسایی خوشنام‌ترین پزشکان ایران، دریافت رزومه و سوابق تحصیلی آن‌ها و ارائه وقت‌های خالی به کاربران فضای مجازی است. اما فعالیت تخصصی ابن سینا به اینجا ختم نشده و از این گام به بعد، پایش عملکرد نیروهای متخصص آغاز می‌شود. به این معنی که بر اساس بازخورد و نرخ رضایت، طبق یک الگوریتم هوشمند ماشینی، پس از مدتی به صورت خودکار، افراد قوی‌تر بالاتر از سایرین به متقاضیان خدمات درمانی پیشنهاد می‌شوند.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کیفیت خدمات و گرفتن وقت اینترنتی دکتر، با ما ارتباط بگیرید و جزئیات بیشتر را طلب کنید. کارشناسان ما مشتاقانه میزبان صدای گرمتان هستند؛ همین حالا با ما تماس بگیرید.

مقدمه

در این نوشته قصد نداریم ابن سینا یا هرنام دیگری را به عنوان بهترین سایت نوبت دهی دکتر در تهران معرفی کنیم؛ بلکه هدف این است تا با ارائه یک سری مولفه فنی و تخصصی، بیمار یا متقاضی دریافت خدمات پزشکی را به سمت و سوی بهترین مراکز سرویس‌دهی هدایت سازیم. در نتیجه، اگر احتمال می‌دهید که در آینده‌ای نزدیک مسیر خود یا یکی از دوستان و آشنایان به مطب، درمانگاه یا بیمارستان می‌افتد؛ همراهی ما تا انتهای نوشته خالی از لطف نخواهد بود.

نوبت دهی دکتر در تهرانمولفه‌های انتخاب بهترین سایت نوبت دهی دکتر در تهران

انتخاب سایت نوبت دهی بی‌شباهت به برگزیدن خود دکتر نیست. به بیان دقیق، شما باید علاوه بر مسیر، چگونگی رفت و آمد، ساعات خالی و شیوه برخورد پزشک، مولفه‌هایی همچون تخصص، رزومه علمی، سابقه عملی و اموری از این دست را مد نظر داشته باشید؛ مشابه همین امر درباره سایت‌های ارائه نوبت دکتر صادق است. جانِ سخن این است که مجموعه‌ای با نگاه کاسب‌کارانه نمی‌تواند در وادی پزشکی عملکردی درخور توجه داشته باشد. در نتیجه، حتما پیش از مراجعه به یک پلتفرم ارائه نوبت اینترنتی دکتر، بندهای زیر را مد نظر داشته باشید.

گزینش دقیق پزشک

امروزه به دلیل پیشرفت‌های گوناگون، جامعه پزشکی جمعیت قابل توجهی را به خود اختصاص داده است. در این میان هستند عده‌ای که هم از نظر تحصیلات، هم از نظر سابقه علمی و هم از منظر چگونگی ارتباط با مریض شرایط بهتری را فراهم می‌کنند. مجموعه‌ای که خدمات پزشکی و نوبت دهی دکتر در تهران ارائه می‌دهد، حتما این دست از طبیبان را شناسایی کرده و با شرایط ویژه نوبت‌های خالی آن‌ها را در اختیار شهروندان قرار می‌دهد. به بیان دقیق‌تر، عیار یک پلتفرم ارائه نوبت دکتر جایی مشخص می‌شود که اسامی بهترین پزشکان را در فهرست خود جای داده باشد.

ایمنی بالای پرداخت

معمولا در تمامی سایت‌های نوبت دکتر در تهران هزینه ویزیت به صورت آنلاین دریافت می‌شود. در این میان، فوق العاده مهم است که شیوه و ساختار دریافت و پرداخت مبلغ ایمن بوده و خطری را متوجه متقاضی نسازد. در نتیجه، تنها مشتری پلتفرم‌هایی باشید که درگاه‌های پرداخت استاندارد و رسمی به وجود آورده‌اند.

استفاده راحت

شخصی که خود درگیر مریضی است یا بیمار دارد؛ حوصله‌ای برای گشتن بین گزینه‌های مختلف یک سایت ارائه وقت دکتر نمی‌یابد. در نتیجه، قابلیت استفاده راحت و بی دردسر یا همان User Friendly بودن سایت پزشکی مولفه‌ای است فوق العاده مهم.

نوبت دهی دکتر در تهرانانعطاف نوبت

هم برای بیمار و هم برای پزشک روی می‌دهد که بعد از نوبت دهی دکتر در تهران به دلایلی قصد جابه‌جایی یک نوبت را داشته باشد. علاوه بر این، شاید شرایط طوری پیش رود که نیاز به کنسل کردن یک وقت ویزیت باشد؛ در این اوضاع، پلتفرمی که بتواند به راحتی انعطاف نشان داده و نوبت را تغییر دهد یک امتیاز بزرگ در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

از حرکت نایستادن

این طور که به نظر می‌رسد از این به بعد باید به قطعی یا اختلالات اینترنتی عادت کنیم. در نتیجه، سایت‌های نوبت دهی دکتر باید آمادگی تقویت سرورهای ایرانی خود را داشته باشند. به بیان دقیق، باید تدابیری اندیشیده شود تا در هر سطح دسترسی به فضای مجازی، امکان رزرو و دریافت وقت دکتر تهران مهیا باشد.

ابن سینا و نوبت دهی اینترنتی پزشکان تهران

ما در ابن سینا سعی کرده‌ایم استانداردهای بین المللی نوبت دهی دکتر در تهران را به بالاترین شکل ممکن فراهم آوریم. به بیان دقیق، در گام‌هایی دقیق بهترین پزشکان متخصص تهران را در هر حوزه شناسایی کرده و پلتفرم / اطلاعات مطب آن‌ها را به آنچه داریم لینک ساخته‌ایم. در گام‌های بعدی سراغ برنامه نویس، طراح و نیروهایی رفته‌ایم که متعهدانه چارچوبی کاربردی برای ایجاد ارتباط بیمار و پزشک فراهم آورند و از همه مهم‌تر، سیاستی را بنا نهاده‌ایم تا فعالیت‌ها رنگ و بوی سودجویی صرف به خود نگیرد و روح طبابت را در خود جاری و ساری سازد.

شیوه انتخاب پزشک و استفاده از قابلیت‌های سایت نوبت دهی اینترنتی ابن سینا در مجموعه‌ای اینفوگرافیک قرار گرفته است و مضاف بر این، با جست‌وجویی ساده در فضای سایت، مجموعه خدمات به راحتی در دسترس شما خواهند بود. اگر با این موارد به آنچه می‌خواهید دست پیدا نکردید و سوالی باقی ماند، برای تماس درنگ نکنید و با شماره‌های موجود در سایت ارتباط بگیرید؛ ما مشتاق میزبانی صدای گرم شما هستیم.

جمع‌بندی

در این نوشته مجموعه مولفه‌هایی برای انتخاب پلتفرم استاندارد ارائه نوبت دهی دکتر در تهران معرفی شد. معرفی دکترهای قابل اعتماد و آزمون پس داده، ایمنی پرداخت، انعطاف در خدمات و راحتی استفاده از پلتفرم مهم‌ترین‌ها بودند. امیدواریم مطالب بالا نه تنها درباره پزشکان تهران، که پیرامون خدمات پزشکی در تمامی شهرهای ایران مفید به فایده واقع شده و گره از کار شما باز کند.

مقدمه

پزشکان حافظ سلامت مردمان هستند و به این خاطر، نباید فاصله‌ای بین آن‌ها و متقاضیان خدمات پزشکی ایجاد شود. از آنجا که جمعیت کشور ایران به طور مشخص افزایش یافته و دنیای مدرن آلودگی‌های مضاعف دارد، تعداد نیازمند سرویس‌های پزشکی نیز روز به روز ارتقا می‌یابد. به همین خاطر، می‌توان از ظرفیت‌های الکترونیکی موجود بهره گرفت و در کمترین زمان ممکن، ملاقات پزشک و بیمار را ممکن ساخت. اگر شما به طبابت مشغول باشید؛ به احتمال زیاد نه وقت امری جز مریض دیدن دارید نه حوصله‌ای برای انجام امور متفرقه مطب. به همین خاطر، توصیه می‌کنیم سامانه نوبت دهی خود را آنلاین کنید تا با کاستن از حواشی، روی امور پزشکی متمرکز باشید. در بندهای زیر، به طور مشخص 10 دلیل برای اینکه هر پزشک باید نوبت دهی آنلاین داشته باشد ارائه کرده‌ایم؛ با ما همراه باشید.

نوبت دهی آنلاینیک؛ رضایت بیمار، حسن شهرت

زمانی که شما به عنوان یک پزشک، علاوه بر کیفیت خدمات، نحوه دیدار و دریافت وقت را تسهیل سازید؛ بیماران خود را با رضایت از مطب بدرقه می‌کنید. توالی این کار یک طیف راضی از خدمات پزشکی ایجاد می‌کند و در طی زمان، سبب ارتقای حسن شهرت می‌شود. در نهایت اینکه، شما طیف ثابتی مراجع دارید و همین امر، به ارتقای جایگاه شغلی و درآمد منجر می‌گردد.

به بیان عامیانه، شما در بین مخاطبان خود افرادی وفادار و متعصب به خدمات پزشکی شخصی پدید می‌آورید.

دو؛ بیمار برای دیدن شما منتظر نمی‌ماند

در بسیاری موارد بیمار ناچار است یک بار برای دریافت وقت دکتر به مطب مراجعه کند و بار دیگر اصطلاحا ویزیت شود. ادامه این روند بیمار را به سایر مطب‌ها سوق می‌دهد و پس از مدتی، کار پزشک سخت خواهد بود. اما با ایجاد ساختار نوبت دهی آنلاین دکتر دیگر هیچ بیماری منتظر دریافت وقت نخواهد بود. او در پلتفرم پزشک مد نظر را انتخاب کرده و در زمان مشخص مراجعه می‌کند.

سه؛ پیگیری خودکار

به خصوص زمانی که نوبت‌ها با فواصل زمانی طولانی صادر می‌شوند؛ یک نفر منشی در مطب باید آغاز به یادآوری کند و حضور بیمار در زمان مشخص را کنترل کند. این مساله نه تنها نیروی انسانی حاضر در مطب را از کارهای روزمره عقب می‌اندازد، بلکه درصد بالایی خطا دارد. اما در سامانه‌های نوبت دهی آنلاین پیگیری حضور بیمار به شکل خودکار انجام شده و رصد عدم حضور به مراتب پایین‌تر است.

چهار؛ مدیریت زمان خود و پرسنل

در بسیاری از مطب‌ها، منشی در نقش دست راست دکتر ایفای نقش می‌کند. حال اگر سیستم نوبت دهی دستی یا سنتی را با سایت یا اپلیکیشن‌های نوبت دهی آنلاین تعویض کنیم، وقت نیروهای دفتر و منشی آزاد می‌شود و از این رو، پزشک می‌تواند با خیال راحت، کارهای بیشتری را به نیروهای خود منتقل کند.

پنج؛ نوبت دهی بیست و چهار ساعته

پیوستن به پلتفرم‌های اینترنتی به این معنی است که بیمار می‌تواند با یک کلیک، در هر ساعت از شبانه روز وقت پزشک دریافت کند. از این رو، فعالیت مطب شما تنها منوط به حضور پرسنل و ساعات اداری نخواهد بود. شما شبانه روزی وقت می‌دهید و به مرور در تاریخ‌های مشخص، مریض می‌بینید.

شش؛ نوبت‌دهی دکتر دکتر بورس است

نه تنها در فضای جهانی، که امروزه در ایران نیز بسیاری از پزشکان سامانه نوبت دهی آنلاین را به ساختار سنتی خود افزوده‌اند. در نتیجه، دکتری که به این ساختار روی خوش نشان نمی‌دهد، به مرور قافیه را به همکاران خود واگذار خواهد کرد. از این رو، بد نیست که با این نگاه نیز به نوبت‌دهی اینرنتی نگاه شود.

هفت؛ تسهیل روند مدیریتی

زمانی که یک دکتر نوبت خود را در ساختارهای آنلاین پر کند؛ در هر لحظه از شبانه روز، با نگاهی به پورتال خود قادر خواهد بود برنامه روز، هفته و ماه خود را مرور کند. این امر برای مدیریت فعالیت‌های روزانه فوق العاده است. زیرا در هر لحظه، امکان جابه‌جایی نوبت یا جلسات مقدور خواهد بود.

هشت؛ انجام امور مارکتینگ

فارغ از اینکه پزشکی به ذات کاری است خاص و دغدغه‌مند، اما پوسته بیرونی آن یک بیزینس است و نیاز به انجام تبلیغات، مارکتینگ، طرح و برنامه دارد. همانطور که در بالا به آن اشاره شد؛ کمتر پزشکی یافت می‌شود که مجال پرداختن به امور مذکور را داشته باشد. در نتیجه، چاره‌ای نیست جز استفاده از پلتفرم‌هایی که خودکار امور مارکتینگ و تبلیغاتی را پیش می‌برند. حضور در یک سامانه نوبت دهی آنلاین، دقیقا به همین معنا است و شما را قادر خواهد ساخت برند شخصی، درمانگاه یا بیمارستان خود را از یک کانال معتبر اصطلاحا پروموت کنید.

نه؛ کار با قالب‌های آنلاین ساده است

در بسیاری موارد دغدغه پزشکان این است که نوبت دهی اینترنتی سخت است و بسیاری بیماران توانایی دریافت وقت ویزیت از این کانال را نخواهند داشت. در این باره نیز جای هیچگونه نگرانی نیست. زیرا اولا قالب‌ها فوق العاده ساده و User friendly طراحی می‌شوند و دوما اینکه، بیمار می‌تواند شماره و آدرس مطب شما را آنلاین به دست آورد و از آنجا دوباره به شکل سنتی عمل نماید.

ده؛ عدم وابستگی به حضور همیشگی در مطب

زمانی که به صورت سنتی یا حتی از طریق یک کامپیوتر نوبت دهی آنلاین انجام می‌دهید؛ برای آگاهی از وضعیت وقت‌های صادر شده و بیمارانی که به شما مراجعه می‌کنند؛ حتما باید به مطب سربزنید و وضعیت را بررسی کنید. اما اگر این امر را به پلتفرم‌های یاد شده بسپارید، حتی با گوشی هوشمند خود نیز امکان بررسی وقت، جابه‌جایی یا کنسلی را خواهید داشت.

ابن سینا و وقت دهی آنلاین دکتر

ما در ابن سینا سایت و اپلیکیشن نوبت دهی آنلاین دکتر را به بهترین شکل، مطابق با نیازهای پزشک و بیمار آماده کرده‌ایم. امکان مدیریت نوبت، ساختار منظم تغییر یا کنسل کردن نوبت، پشتیبانی بیست و چهار ساعته، ارسال ایمیل و پیامک یادآوری، ایمنی سایبری فوق العاده بالا و جست و جوی هوشمندانه پزشک بر اساس سابقه، مطب و نوبت بخشی از امکانات ما به شمار می‌آیند.

شما با ابن سینا نه تنها کسب و کار خود را وضعیتی بهتر قرار می‌دهید؛ بلکه به افراد بیشتری از سراسر کشور امکان دریافت نوبت را اعطا می‌کنید. در صورتی که نسبت به ثبت نام مشتاقید اینجا را کلیک کنید و اگر سوال بیشتری درباره نحوه فعالیت وجود دارد، همین حالا با ما تماس بگیرید.

مقدمه

همه ما می‌دانیم که امروزه امکان نوبت دهی اینترنتی دکتر مهیا گشته است. اما درباره مزایا و معایب این شیوه دریافت نوبت کمتر سخن علمی به میان می‌آید. به همین خاطر، در ابن سینا بر آن شدیم تا مساله را به طور دقیق سبک و سنگین کنیم. از این رو، اگر در آینده نزدیک متقاضی خدمات پزشکی هستید؛ همراهی ما تا انتهای این نوشته خالی از لطف نخواهد بود.

نوبت دهی اینترنتی دکترچرا نوبت آنلاین دکتر

دلیل اصلی فراگیر شدن نوبت اینترنتی دکتر جلوگیری از تلف شدن وقت و مشکل بودن ارتباط پزشک و بیمار بوده است. در طرف دیگر ماجرا، برای پزشکان، انگیزه اصلی کاهش وابستگی به پرسنل مطب و تمرکز نیروها روی خدمات صرف پزشکی می‌باشد. به همین خاطر، امروزه هم بیمار و هم پزشک علاقه دارد سرویس را به شکل اینترنتی مدیریت کند.

مزایای دریافت نوبت دهی اینترنتی دکتر

در این قسمت به بعضی از مزایای دریافت آنلاین نوبت پزشک اشاره می‌کنیم:

رضایت کامل از خدمات

در هر کسب و کاری چه خریدار و چه فروشنده دوست دارند که معامله خود را به ساده و بی دردسرترین شکل ممکن انجام دهند. اگر به ذات پاک و انسان‌دوستانه پزشکی نیز نگاه نکنیم؛ در مقیاس کلان پزشک و بیمار باید بتوانند بدون موانع دست و پا گیر، هم را ملاقات کنند.

این امکان که متقاضی خدمات پزشکی بتواند نیمه شب گوشی خود را بیرون آورده و خدمات مد نظر را دریافت کند گامی است بلند در جهت افزایش رضایت. در سوی دیگر معادله، پزشک نیز منتفع خواهد بود؛ زیرا حتی در زمانی که مطب خود را بسته است؛ در حال صدور نوبت بوده است.

کاهش هزینه‌ها

کاهش هزینه نیز امری است که در پی ارتقای خدمات نوبت دهی اینترنتی دکتر روی می‌دهد. این مساله هم برای پزشک و هم برای بیمار صادق است. یک پزشک با تعداد پرسنل کمتری وقت‌های خود را ارائه می‌دهد و مطب را اداره می‌کند. یک بیمار نیز بدون نیاز به تماس تلفنی و مراجعه حضوری، وقت خود را از نزدیک‌ترین پزشک مد نظر دریافت کرده و با مراجعه خدمات مد نظر خود را دریافت می‌کند.

دامنه وسیع انتخاب برای بیمار، مارکتینگ و برندینگ برای پزشک

زمانی که نوبت دهی پزشک به صورت اینترنتی پیش رود؛ بیمار می‌تواند از بین گزینه‌هایی که دارد، بر اساس سوابق تحصیل، رزومه و برخورد با مخاطب، بهترین گزینه را انتخاب کند. اما این مساله در مراجعه سنتی وجود ندارد و بیمار تنها پزشکی که حضور داشته باشد، نزدیک منزل باشد، وقت بدهد و غیره را برمی‌گزیند.

برای پزشک نیز حضور در فضای مجازی و دریافت نظر مثبت به معنی ارتقای نام شخصی، کسب اعتبار و پذیرایی از طیف گسترده‌ای از بیماران تمام می‌شود. با این تفاسیر می‌توان اینگونه جمع‌بندی کرد که دریافت و ارائه نوبت اینترنتی، برای پزشک به معنی برندینگ است و برای بیمار به معنی انتخاب وسیع بین بهترین و کارکشته‌ترین متخصصان.

دریافت / ارائه وقت در زمان دلخواه

در سامانه‌هایی نظیر نوبت دهی اینترنتی دکتر ابن سینا، شما می‌توانید به سادگی یک روز در بین روزهای خالی ماه انتخاب کنید. این اتفاق به دلایل زیادی در مطب و تماس تلفنی روی نخواهد داد. یکی از مهم‌ترین دلایل، خطای انسانی یا ناهماهنگی پرسنل مطب، بیمارستان یا درمانگاه است. به عنوان مثال شاید شما از حالا بدانید که شنبه هفته آینده می‌توانید به پزشک مراجعه کنید؛ اما منشی از وقت دکتر در آن روز آگاه نباشد.

اما اگر همین شرایط به صورت مکتوب در فضای مجازی وجود داشته باشد و پزشک پیش از همه وقت خود را اعلام کرده باشد؛ مشکلی پیش نخواهد آمد.

رویکردی مدرن

از تمامی موارد بالا که چشم بپوشیم، دریافت اینترنتی وقت یک رویکرد مدرن و رو به جلو است. به بیان دیگر، زمانه عوض شده، اکثریت قریب به اتفاق طبیبان در سراسر دنیا به این شکل خدمات خود را عرضه می‌کنند و در سوی دیگر، افراد کم کم به این امر عادت کرده‌اند که هر سرویسی را به شکل آنلاین دریافت کنند. در نتیجه، دربرابر این سیل توان ایستادن نیست و باید خود را با آن منطبق سازیم.

معایب دریافت نوبت اینترنتی دکتر

علی رغم تمام خوبی‌ها، دریافت اینترنتی نوبت پزشک دو نقطه ضعف نیز دارد. در قسمت زیر به آن‌ها اشاره کرده‌ایم.

عدم وجود تمامی پزشکان

این مشکل برای افرادی روی می‌دهد که نام پزشکی خاص را در ذهن دارند؛ به یکی از پلتفرم‌های ارائه نوبت پزشک مراجعه می‌کنند و دکتر مد نظر را نمی‌یابند. دلیل این امر ساده است؛ برخی پزشکان هنوز نسبت به ارائه خدمات نوبت دهی اینترنتی دکتر اقدام نکرده‌اند و زیاد روی می‌دهد که فرد نتواند طبیب ویژه‌ای که در نظر گرفته را بین نام‌های سامانه‌های اینترنتی بیابد.

وابستگی به اینترنت

تنها افرادی می‌توانند از سایت یا اپلیکیشن‌های نوبت دهی آنلاین استفاده کنند که به اینترنت دسترسی داشته باشند. این امر به خصوص در برخی نقاط محروم ایران مساله مهمی است که باید به آن توجه ویژه داشت. از این رو همواره توصیه می‌شود پزشکان علاوه بر استفاده از ظرفیت فضای مجازی، همواره نوبت دهی سنتی خود را نیز پیش ببرند و از طریق تلفن نیز مریض پذیرش کنند.

اپلیکیشن ابن سینا و نوبت دهی آنلاین دکتر

ما در ابن سینا به شکل حرفه‌ای به نوبت دهی اینترنتی دکتر وارد شده‌ایم و سعی بر این داریم خدمات سطح بالا پزشکی را به طور گسترده در اختیار همگان قرار دهیم. همان طور که قابل مشاهده است؛ نام‌هایی که در ابن سینا مشاهده می‌شود؛ همه از بزرگان حوزه فعالیت خود هستند و طی سالیان دراز، قدرت و تعهد خویش را به اثبات رسانیده‌اند. در نتیجه، با خیال راحت نام پزشک مد نظر خود را جست و جو کنید؛ از او وقت گرفته و نسبت به حضور اقدام فرمایید.

در این میان، هر وقت نیاز به مشاوره یا صحبت کلامی بود؛ با کارشناسان ما تماس بگیرید؛ ما مشتاقانه انتظار میزبانی از صدای گرمتان را می‌کشیم.

مقدمه

این نوشته حاصل یک خاطره شخصی است که اتفاقا از وقوع آن کمتر از یک هفته می‌گذرد و جنبه دیگری از مزایای گرفتن نوبت آنلاین دکتر را برای خودِ من آشکار ساخت. در سطرهای پیش رو پس از بیان قصه روی داده؛ امکان دسترسی یکسان و همگانی به خدمات باکیفیت پزشکی زیر ذره بین قرار می‌گیرد.

نوبت آنلاین دکتر

تجربه شخصی من و دوستی از چابهار

یکی از دوستانم در محل کار، دانشجو است و به صورت نیمه وقت فعالیت دارد. دو یا سه روز پیش یکی از همکلاسی‌های سابقش تماس گرفت و گفت مدارک پزشکی خود را می‌فرستد تا او به پزشکی حاذق و کارکشته نشان دهد و اگر مساله جدی است؛ برای درمان از چابهار به مشهد بیاید. دوست من پس از قطع تماس پرسید کسی متخصص خوب کلیه و مجاری ادراری می‌شناسد؟ از سه/ چهارنفری که در دفتر حاضر بودیم؛ یک نفر پیش از این به ناز طبیبان کلیه نیاز پیدا کرده بود و پزشکی نامی می‌شناخت. پس از مشخص شدن نام دکتر، فورا در اینترنت جست‌وجو کرد تا نوبت آنلاین دکتر بگیرد و در لحظه، برای همان شب وقت رزرو شد. دو روز بعد دوستِ دوستم از چابهار به مشهد آمد و تحت معاینه و درمان قرار گرفت. به همین سادگی.

هرچند که در اینجا یک دوست واسطه درمان و معرفی پزشک قرار گرفته بود؛ اما خودِ شخص نیز زمانی که در چابهار حضور داشت؛ می‌توانست به سادگی در هر یک از بیمارستان/‌ درمانگاه/ مطب‌های مشهد/ تهران/ شیراز/ اصفهان و غیره پزشک مورد اطمینان خود را یافته و به طور مشخص در روز و زمان دقیق، وقت دریافت کند و مورد درمان قرار گیرد. مزیت اصلی اینکار اولا جلوگیری از سرگردان شدن در شهر غریب و افزایش هزینه‌های گوناگون است؛ ثانیا تا حدودی دسترسی برابر و یکسان به خدمات باکیفیت پزشکی را در تمام کشور فراهم می‌آورد (هرچند که امیدواریم در آینده‌ای نه چندان دور، تمامی کشور در سطوح بالا به حد اعلیِ امکانات دسترسی داشته باشند).

ابن سینا چگونه نوبت آنلاین دکتر می‌دهد؟

ابن سینا پلتفرمی است که با هدف ارائه نوبت آنلاین دکتر در بالاترین سطح کیفی و کمی آغاز به کار کرده است. تمامی تلاش ما این است تا چارچوبی کاربردی برای متصل ساختن بهترین پزشکان این مرز و بوم به افراد متقاضی دریافت خدمات پزشکی پدید آوریم. در این میان، ساز و کاری حرفه‌ای برای پایش و پیشنهاد پزشکانی با عملکرد بهتر فراهم آورده‌ایم تا برای هر سرچ، بهترین و آماده‌ترین متخصصان در رتبه‌های بالاتر معرفی شوند. نگاه ما به خدمات پزشکی سود صرف اقتصادی نیست و با دورنمای تبدیل شدن به بهترین، سریع‌ترین و معتبرترین مرجع رسمی نوبت دهی آنلاین دکتر فعالیت داریم.

در نتیجه، با خیال راحت به سایت وارد شوید؛ خدمات پزشکی یا نام مد نظر خود را جست و جو کنید و اطمینان داشته باشید پزشک و متخصصی که به شما معرفی می‌شود؛ در حوزه کاری خود یکی از بهترین‌های کشور است. از منظر ریالی نیز، پایین‌ترین نرخ پرداخت متعلق به ابن سینا است.

همین حالا برای نوبت آنلاین دکتر با ما تماس بگیرید

فارغ از اینکه قرار است خدمات خود را از ما دریافت کنید یا خیر، همواره می‌توانید درباره پزشکان مختلف، پلتفرم‌های گوناگون گرفتن نوبت آنلاین دکتر و امور مرتبط با خدمات پزشکی با ما ارتباط بگیرید. همچنین، ما همواره پذیرای پیشنهاد، انتقاد یا درد و دل شما خواهیم بود.

لورم ایپسوم یک متن بی مفهوم است که طراح برای پرکردن صفحات از آن استفاده می کند. لورم ایپسوم یک متن بی مفهوم است که طراح برای پرکردن صفحات از آن استفاده می کند. لورم ایپسوم یک متن بی مفهوم است که طراح برای پرکردن صفحات از آن استفاده می کند.
لورم ایپسوم یک متن بی مفهوم است که طراح برای پرکردن صفحات از آن استفاده می کند. لورم ایپسوم یک متن بی مفهوم است که طراح برای پرکردن صفحات از آن استفاده می کند. لورم ایپسوم یک متن بی مفهوم است که طراح برای پرکردن صفحات از آن استفاده می کند.
لورم ایپسوم یک متن بی مفهوم است که طراح برای پرکردن صفحات از آن استفاده می کند. لورم ایپسوم یک متن بی مفهوم است که طراح برای پرکردن صفحات از آن استفاده می کند. لورم ایپسوم یک متن بی مفهوم است که طراح برای پرکردن صفحات از آن استفاده می کند. لورم ایپسوم یک متن بی مفهوم است که طراح برای پرکردن صفحات از آن استفاده می کند. لورم ایپسوم یک متن بی مفهوم است که طراح برای پرکردن صفحات از آن استفاده می کند. لورم ایپسوم یک متن بی مفهوم است که طراح برای پرکردن صفحات از آن استفاده می کند.
لورم ایپسوم یک متن بی مفهوم است که طراح برای پرکردن صفحات از آن استفاده می کند.

مقدمه

تاثیر سلامت دندان بر بدن برای افراد زیادی هنوز مسئله واضحی نیست. تحقیقات نشان داده که سلامت دهان و دندان تاثیر بسیار عمیقی روی سلامت کلی بدن دارد. نگهداری از دندان نه تنها به شما لبخندی زیبا اعطا می‌کند، بلکه سطح سلامت در بافت‌های مختلف بدن شما را نیز بالا می‌برد. اگر از دندان‌های خود غافل هستید، پس خود را برای بیماری‌های بیشتری در آینده آماده کنید. با ما در این مطلب همراه باشید تا مرور جامعی بر این ارتباط در حوزه سلامت بیاندازیم.

تاثیر سلامت دندان بر بدن چیست؟

دهان ما روزانه با باکتری‌های زیادی تماس دارد. البته این مسئله طبیعی است و خطری به همراه ندارد. استفاده از مسواک با آب می‌تواند سطح باکتری دهان را کنترل کند. وقتی این اعمال مراقبت از دهان و دندان کم شود، ممکن است مشکلاتی ایجاد شود. در این حالت باکتری‌ها تکثیر می‌شوند و با ترکیب با قند موجود در مواد غذایی وارد شده به دهان، اسید تولید می‌کنند. این اسید منجر به کرم‌خوردگی و پوسیدگی دندان، مشکلات لثه می‌شود که اثرات منفی بر تمام مواد غذایی وارده بر بدن شما دارد و گهکاه منجر به بیماری نیز بشود. در بخش بعد به این بیماری‌ها اشاره می‌کنیم.

تاثیر سلامت دندان بر بدن و بیماری‌های شایع

یکی از بیماری‌هایی که به می‌توان در مورد تاثیرات سلامت دندان بر بدن به آن اشاره کرد، بیماری‌های قلبی است. وقتی شما از دندان خود مراقبت نکنید، دندان‌های شما جرم می‌گیرند و همین مسئله در درازمدت می‌تواند منجر به سکته قلبی شود. جرم دندان می‌تواند رگ‌های شما را مسدود کند و این مسئله توسط تحقیقات علمی تایید شده است.

یکی دیگر از بیماری‌هایی که در صورت عدم توجه به سلامت دندان به سراغ شما خواهد آمد ورم لثه است که موجب خون‌ریزی می‌شود. این خون‌ها که حاوی باکتری است باعث می‌شود که بخش‌های دیگر بدن شما نیز به باکتری آلوده شود و موجب آسیب زدن به پوشش داخلی قلب شود.

افراد دیگری که شدیدا از غفلت تاثیرات سلامت دندان بر بدن ضرر خواهند کرد، افراد مستعد دیابت هستند. فرضا اگر کسی مستعد یا دچار بیماری لثه باشد، التهاب لثه‌ها موجب می‌شود که بدن نتواند انسولین را به خوبی جذب کند.

ذات‌الریه نیز یکی از بیماری‌هایی است که می‌تواند متاثر از عدم بهداشت دهان و دندان باشد. باکتری‌های موجود در دهان باعث می‌شوند هوایی که از دهان شما به داخل بدن منتقل می‌شود، آلوده شود و به ریه‌های شما آسیب برساند.

سخن پایانی

دندان به عنوان عضو مهمی از بدن که در معرض برخورد با هوا و غذای مصرفی شما است، بدون شک تاثیر بسزایی در زندگی شما دارد. اگر این مطلب را خوانده باشید و با تاثیر سلامت دندان بر بدن آشنا شده باشید، بدون شک از امروز به بعد بیشتر به بهداشت دهان و دندان خود توجه خواهید کرد چرا که بیماری‌های زیادی در کمین سلامت بدن شما هستند.